Науковці нарахували на Закарпатті понад 380 мінеральних джерел і видали книгу з описом особливостей води у кожному з них. Більшість мінеральних вод області – природні джерела, 80% яких розташовано у гірській частині Карпат.
5 березня в Ужгороді презентували книгу, присвячену одній з найбільш унікальніших візитівок області. Про книгу «Мінеральні води Закарпаття» розповіла її автор, кандидат геолого-мінералогічних наук Слава Білак.
За словами геолога-пошуковця аналогічні матеріали публікували лише раз ще за часів Чехословаччини. Сучасне ж видання – це своєрідний довідник закарпатських вод.
– Ми з’ясували, що більшість мінеральних вод області – це природні джерела, 80% яких знаходяться у гірській частині Карпат, – розповіла науковець. – Більше того, близько 60% цих джерел – це прекрасні столові питні води, які широко використовуються населенням. У цій книжці серед іншого вперше опубліковано паспорти на кожен вид води. Тобто пересічний громадянин, відкривши видання, зможе дізнатися властивості води у тому чи іншому районі чи населеному пункті області.
Слава Білак також розповіла, що мінеральні води Закарпаття можуть бути не лише лікувальними, але й допомагають геологам у пошуку корисних копалин.
– Так, у водах Рахівського району ми показали спектр мікроелементів, які є властивими для золота. Згодом у тому регіоні відкрили золоте родовище, – повідомила дослідниця.
Практично в кожному куточку області місцеві мешканці та гості краю мають можливість вживати питну воду, якій немає аналогів.