У людей, які починають вивчати онлайн-курс чи взагалі здобувають освіту дистанційно є одна спільна проблема – завжди знайдеться те, що відволікатиме від цієї справи і підштовхувавтиме відкласти “на колись”.
Коли психологиня Лінда Евнсон починала здобувати ступінь із психології онлайн в Open University, вона не чекала, що це займе 8 років.
“Протягом того періоду я 4 рази змінила житло, перейшла працювати на іншу роботу, вийшла заміж”, – розповідає 47-річна Лінда.
Смерть її пасинка, а також мами змусили жінку відкласти навчаня на рік. Але тепер вона на фінальній стадії й непогано дає раду із навчанням, роботою та родиною.
Як їй це вдається?
Виявляється є сім простих порад, якими Лінда Евнсон поділилася із The Guardian.
1
Плануйте
Почніть навчання сидячи за столом із календарем і визначте для себе час навчання. Плануйте кожен навчальний тиждень і виконуйте все. Щось прочитати можна і перед роботою, і перед сном увечері.
2
Вийдіть із дому
Не обов’язково бути прикутим до робочого столу вдома. Багато онлайн-курсів мають різні завдання, як перегляд відео, наприклад. Це можна зробити і поза домом.
3
Виокремлюйте той самий час для занять
Слухати аудіокниги, наприклад, можна в дорозі з дому на роботу.
4
Нехай родина й друзі не втручаються
Навчання онлайн, звісно, означає, що лишиться менше часу для родини та друзів. Однак їм це треба пояснити, як і те, що людині, яка проходить курс, знадобиться підтримка близьких – інакше для зустрічі з ними зовсім не буде можливостей.
5
Домовтеся з роботодавцем
Поговоріть із шефом про те, що вам потрібно мати час для навчання, а отже й гнучкий робочий графік. Можливо, вам буде зручно більше працювати протягом тижня й брати за рахунок цього один будній день для студій.
6
Соціалізуйтеся
Спілкування з іншими слухачами онлайн-курсу налагодити не так легко, як із колегами по роботі, яких бачиш щодня. Але справа варта, тому що академічний успіх залежить від участі у спільноті, яка навчається. Як мінімум, однокурсники можуть поділитися своїми порадами.
7
Встановлюйте цілі
Не встигаєте до дедлайну, робота забрала увесь ваш час, кіт видалив звіти, над якими ви гарували рік – що б не сталося, не панікуйте і не картайте себе. Просто вчіться розставляти пріоритети і визначати цілі.