Українське Міністерство охорони здоров’я нещодавно повідомило, що 8,9% психічних розладів у українців пов’язані зі стресом, невротичними та соматоформними симтомами.
Практично всі ми колись відчуваємо стрес та періодично впадаємо у депресію, однак це не обов’язково означає, що ми хворі. Просто бувають дні, коли нам страшно та особливо не вистачає впевненості й рішучості.
Ось дев’ять маленьких порад і хитрощів, записаних виданням Indy100, які можна використовувати, щоб допомогти собі зменшити симптоми тривоги.
1
Слухайте музику
Багато досліджень відзначають заспокійливу силу музики. Прослуховування музики розслабляє наш розум.
Зокрема, дослідження свідчать, що ось ця пісня під назвою “Невагома”, створена групою Marconi Union, знижає тривожність на 65%.
2
Дайте собі час
Якщо перед вами виникла ситуація, яка викликає у вас занепокоєння, то візьміть перерву. Наприклад, просто сходіть на коротку прогулянку.
Це може допомогти заспокоїти вас – як фізично, так і психічно.
3
Уявіть найгірше
Що найгірше, що може з вами трапитися?
Можливо, це серцевий напад. Тоді спробуйте подумати як вам буде з ним. Важко? Женіть страх!
4
Пийте чай
Конкретний тип чаю – називається kava tea – може суттєво зменшити рівень тривоги.
Дослідники стверджують, що ця суміш викликає розслаблення. У 2013 році вчені довели, що чашка цього чаю може бути настільки ж ефективною, як медикаментозне лікування, і це без ризику звикання.
5
Подивіться щось смішне
Гумор викликає сміх, а той у свою чергу вивільняє дофамін у наше тіло і зменшує рівень гормону стресу, який пов’язаний з тривогою.
6
Візуалізуйте
Знайдіть хвилинку, щоб уявити собі безпечне місце і себе в ньому.
Якщо це пляж, то пригадайте як гарно ходити по піску, слухати звук хвиль та ніжитися на сонці.
Це безпечне місце викличе у вас позитивні спогади, які теж збільшать рівень дофаміну в крові та заспокоять вас.
7
Пожуйте гумку
Жувальна гумка може допомогти полегшити симптоми тривоги. Дослідження 2011 року зафіксувало, що учасники, які жували гумку два рази на день протягом 2-х тижнів вказали, що були менш занепокоєні, ніж ті, хто не жував.
8
Заохочуйте себе
Коли вам вдалося пройти повз вашу тривогу і зробити завдання, винагороджуйте себе. Це стимулюватиме вас домогтися успіху в майбутньому.