Для поліпшення взаємодії поліції та містян у Дніпрі запустили безкоштовний мобільний додаток “Моя поліція”.
За допомогою програми користувачі можуть оперативно, натиснувши у кишені кнопку на смартфоні, викликати поліцію, а ще – повідомляти про злочин, дізнаватися про ситуацію в місті й оцінювати в режимі онлайн будь-якого патрульного, йдеться на Укрінформ.
Додаток для взаємодії з патрульною поліцією можна завантажити для iOS або Android. Зараз він працює у Дніпрі, але скоро географію його застосування розширять. Наступний запуск планують у Києві.
Мобільний додаток “Моя поліція” створено командою ІТ-фахівців Noosphere Engineering School разом з колишніми бійцями аеророзвідки полку “Дніпро-1”.
Додаток для взаємодії з патрульною поліцією можна завантажити для iOS або Android. Фото play.google.com
Автор ідеї проекту Дмитро Подворчанський розповів, що задум виник рік тому, коли він служив у полку “Дніпро-1”.
Більшість його бойових побратимів після “дембелю” пішли у патрульну поліцію, і він почав думати, яким чином можна покращити їхню роботу.
“Ми презентували проект главі МВС Арсену Авакову і тодішньому Начальнику поліції Хатії Деканоїдзе (нині цю посаду обіймає Сергій Князєв). Судячи з усього, він їх дуже зацікавив. Відтак було вирішено спочатку протестувати додаток локально, у Дніпрі, де в кінці серпня минулого року “Моя поліція” офіційно стартувала”, – розповідає Подворчанський.
Користувачі додатка можуть викликати поліцію, затиснувши на кілька секунд червону кнопку з позначенням “SOS” на екрані свого смартфона. Завдяки системі геолокації, інформація про місце розташування людини потрапляє у поліцію.
Чергова частина патрульної поліції через інтернет отримує сигнал з координатами телефона і на місце злочину вирушає найближча патрульна машина. Якщо інтернету немає – сигнал буде переданий через sms-повідомлення.
У патрульній поліції Дніпра повідомляють, що з 1 січня 2017 року кнопка “SOS” спрацьовувала 62 рази. В усіх випадках поліцейські змогли вчасно прибути на виклик.
“Наразі додатком користується уже більше ніж 10 тисяч користувачів смартфонів, і ця кількість щодня збільшується. Люди активно коментують і оцінюють роботу поліцейських, користуються інструкціями із взаємодії з патрульними в різних ситуаціях”, – уточнює Дмитро.
Крім того, в додаток убудовані такі функції:
1
“Вподобай поліцейського”
Користувачі можуть оцінити роботу поліцейського за 5-ти бальною шкалою, а також залишити анонімний відгук.
Для цього достатньо ввести номер жетона поліцейського у спеціальному полі та залишити там свою оцінку. Ці дані будуть надходити поліцейську службу, яка виявлятиме факти корупції та перевищення повноважень в поліції.
2
Інструкція зі взаємодії з патрульними в різних ситуаціях
Як правильно поводитися у тій чи іншій ситуації, а також як мають поводитися представники поліції.
3
“Push-сповіщення”
Вони дають можливість отримувати оперативну ситуацію від поліції в тій чи іншій частині міста (громадяни зможуть коригувати свої маршрути і план, а також піклуватися про особисту та колективну безпеку).
4
Інтерактивна карта відділень поліції і місць надання медичної допомоги
Користувачі мають змогу відшукати найближче відділення, куди можна звернутися по допомогу.