Мало звільнити: як на Київщині прибирають скандальних поліцейських

15 Грудня 2020 16:45

Замість того, щоб сидіти за відверті злочини, посадові особи тихенько зникають зі своїх посад. На жаль, у поліції це відбувається повсякчас…

Колись в радянській армії існував цікавий спосіб покарання  – через офіцерський суд честі: людину, яка вчинила проступок, могли позбавити звання, або навіть ухвалити рішення щодо його звільнення. Утім, в звичайні судові інстанції таких людей не передавали. У нас заради уникнення публічних скандалів та через небажання саджати своїх колег неформальні суди діють мало не в усіх силових органах. Щоправда, честю тут і не пахло: адже фактично відбувається приховування реальних злочинців в погонах.

На початку вересня стало відомо про звільнення заступника керівника поліції Київщини – начальника слідчого управління підполковника Сергія Рекуна. Причому звільнили тихо – наче й не було такого. А це притому, що призначений ще кілька років тому тодішнім головою Нацполіції Київщини Дмитром Ценовим, Рекун встиг відзначитися в багатьох районах Київської області. Неодноразово журналістам «Моєї Київщини» розповідали про те, що за керівництва Рекуна слідство часто відверто займало одну із сторін конфлікту. Особливо це стосувалося ситуацій з рейдерством, «тітушками» та незаконними забудовами.

Причин для його звільнення було чимало. Як розповідали редакції «Моєї Київщини» білоцерківські підприємці, однією з причин відставки стало багатомісячне розслідування з боку Державного бюро розслідувань, яке стало реакцією на численні незаконні дії (а часто – злочинну бездіяльність) керівника слідства поліції Київщини Сергія Рекуна.

Утім, це не єдина причина для звільнення. Тим паче, що досі жодного судового рішення по Рекуну, за інформацією «Моєї Київщини», немає.

Збіг (а насправді – не зовсім збіг) полягає в тому, що заступника голови Нацполіції прибрали синхронно з масштабною стріляниною в Українці. Тоді кілька десятків молодиків, серед яких виявилися і росіяни, влаштували розбірки в одному з місцевих ресторанів «De Boche». Серед них зафіксували добре відомих місту персонажів, які фактично захопили владу у місті – радника т.в.о. міського голови Українки Левана Дарсанію, тренера зі змішаних єдиноборств Паату Робокідзе, а також Олексія Онуфрієнка на прізвисько «Пика», якого називають кримінальним авторитетом, що «опікується» питаннями видобутку піску на Обухівщині та входить до оточення так званого злодія в законі Кахабера Орагвелідзе на прізвисько «Каха Тбіліський».

«Злі язики» зараховують Рекуна до лав впливових «покровителів» строкатої діяльності в Українці, яку розгорнули Дарсанія і Ко. Тоді ж почали тягати і обухівського прокурора Житника. Утім, знову ж таки, без жодних результатів.

Чим скінчиться ця історія? Є підозра, що все забудеться, а Рекун, відсидячись, скоро знову з’явиться на горизонті. Тим паче, таким самим фінтом повівся колишній голова Обухівської районної поліції Денис Ярославський, який у 2017 році опинився в СІЗО за те, що викрав власника Обухівського паперової фабрики, колишнього росіянина Володимира Крупчака. Але Ярославського швидко відпустили, і він став ведучим на проросійських телеканалах. Може й пану Рекуну готуватися до теле-карєри?..