8 березня – святкувати чи ігнорувати?

7 Березня 2019 20:48

Радянське свято 8 березня так і не вийшло з моди серед українських жінок. Проте, незважаючи на свою популярність, воно також має чимало противників. Днями про своє ставлення до “Жіночого дня” оприлюднила і Уляна Супрун, чий пост набрав 8,8 тис. “лайків” та  1,8 тисяч поширень.

“Наближається 8 березня та біля мого робочого місця з’являється все більше букетів з квітами й привітань зі святом. Хочу попросити не вітати мене в цей день. Не дарувати квітів та інших подарунків. Бо не сприймаю 8 березня чи будь-яке інше свято, як привід вітати жінку з тим, що вона є жінка. А якщо в такий спосіб ви хочете підтримати мої, як жінки, права та свободи – квіти та особливий день для цього також не потрібні” – попросила громадська діячка.

Також вона зауважила, що боротьба проти гендерної дискримінації – важливий і відповідальний процес, котрий необхідно підтримувати не подарунками раз на рік, а активною громадянською позицією.

“Якщо знаєте про випадки насильства чи дискримінації над жінками – підтримуйте цих жінок! – наголосила Супрун. – Повідомляйте відповідні державні структури та організації, які захищають права жінок”.

Зараз ЮНЕСКО та Вікіпедія запустили кампанію #Wiki4Women. Вона направлена на ширше представлення жінок в інформаційному середовищі. До прикладу, з 25 тисяч статей, які публікуються у Вікіпедії щодня, лише 17% про жінок. Організатори кампанії заохочують більше писати про досягнення та внесок жінок на сторінках Вікіпедії, деталі тут: https://goo.gl/zprjVf