Скільки московська церква заробляє на українцях?

5 Лютого 2019 15:29

Фото: zametkin.kiev.ua

Лише на продажі товарів та наданні релігійних послуг одна церква може заробляти близько 3,5 мільйонів гривень щомісяця.

Сьогодні в Україні налічується близько 13 тисяч парафій Московського патріархату, що підпорядковується Російській православній церкві. Однак з кожним днем все більше українських церков переходять до Православної церкви України. Через це РПЦ ризикує втратити чимало грошей, йдеться у сюжеті програми “Гроші”. Тому що кожна парафія, яку утримують міряне – це невеличке джерело доходів. А за півтора місяця до ПЦУ перейшло вже 200 парафій колишньої “УПЦ МП”.

Щоб не втратити вплив і гроші прихильники РПЦ влаштовують бійки та провокації на сборах громади, де вирішується питання про її перехід до ПЦУ, йдеться у сюжеті. Для цього залучають і проплачених “тітушок”. Скільки грошей РПЦ втратить від створення Православної церкви України Одним з основних джерел доходів церков є продаж свічок.

Журналісти з’ясували, що в церквах Московського патріархату існує “монополія”: закупати свічки для продажу можна тільки у Лаврі. Там їх продають кілограмовими пачками. На таких оптових поставках і заробляють єпархії. Однак це не єдиний спосіб.  Кожного місяця єпархії отримують внески з церков: близько 300 гривень з кожного парафії. Таким чином їм вдається “заробити” близько 50 тисяч гривень на місяць.

Крім того, є в УПЦ МП і справжні корупційні схеми. Наприклад, щоб стати священником в парафії колись потрібно було заплатити 25 тисяч доларів (при курсі 8 гривень за доллар), розповів журналістам один із священників. Ці гроші можна легко “відбити” завдяки “пожертвам” за вінчання, відспівування, молитовні записки і т.д. Таким чином рядові церкви можуть приносити близько 3,5 мільйонів гривень на місяць. Але і це не все. Священник розповів, що є у церквах і тіньові схеми з відмивання коштів. Незаконні кошти “жертвують” церкві, яка переводить ії готівку без жодних податків.

Джерело: УНІАН