Україна посіла 120-те місце у рейтингу сприйняття корупції – Transparency International

29 Січня 2019 16:47

Фото: stepup.press

29 січня міжнародна антикорупційна організація Transparency International оприлюднила результати дослідження “Індекс сприйняття корупції – 2018”, у якому Україна посіла 120-те місце серед 180 країн світу.

“Україна дещо покращила свої показники. Її результат – 32 бали та 120-те місце серед 180 країн. Таким чином Україна здобула ще два бали та піднялася на 10 місць (результат за 2017 рік – 30 балів, 130-те місце)”, – зазначили в організації.

Виконавчий директор Transparency International Україна Андрій Боровик підкреслив, що такий результат не відповідає декларованим українською владою прагненням до швидкої євроінтеграції, реформ та очищення від корупції усіх сфер життя.

“Якщо ситуація з корупцією в Україні продовжить змінюватися такими темпами, то наздоганяти ту ж таки Польщу доведеться не одне десятиліття. Влада повинна, а громадянське суспільство давно готове подвоїти зусилля на цьому шляху”, – заявив він.

У міжнародній організації зазначили, що українська влада частково виконала їхні рекомендації на 2018 рік щодо створення антикорупційного суду. Україна ухвалила відповідне законодавство, проте повноцінний запуск Вищого антикорупційного суду перенесли на 2019 рік. Більшість рекомендацій влада проігнорувала.

“Очевидно, що прогрес останніх років був забезпечений головним чином реформами, які були започатковані ще у 2014 році. Проте одним із головних стримуючих факторів антикорупційного поступу досі залишається брак політичної волі”, – вважають у Transparency International.

Організація розробила рекомендації для української влади на 2019 рік, серед яких перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції, впровадження автоматичної перевірки декларацій та моніторингу рівня декларантів, забезпечення ефективної роботи реєстру бенефіціарів, продовження реформи публічних закупівель, посилення контролю за фінансами політичних партій, посилення повноважень НАБУ і покарання винних у нападах на антикорупційних активістів.

Джерело: Гордон