Соціологи виявили від чого найчастіше відчувають стрес українці

20 Лютого 2018 16:56

53% українців пережили стресову ситуацію протягом останнього року.

Це виявив Київський міжнародний інститут соціології, опитавши понад дві тисячі респондентів.

У 2017 році кількість тих, хто не пережив жодної стресової ситуації у своєму житті, збільшилася на 5% порівняно з 2016 року.

Зменшилася кількість тих, хто пережив хворобу, смерть близьких або втратив віру в людей.

Найчастіше українці переживають стрес через безпорадність, важкі хвороби, операції, втрату віри в людей, роботу, смерть близьких, відсутність засобів до існування.

За результатами дослідження, жінки частіше за чоловіків переживають стресові ситуації. Так, у 2017 році 48% опитаних чоловіків пережили стрес, тоді як жінок – 57%.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

Поради, як змусити стрес працювати на себе
Психоонколог Владислав Матреницкий: Причина рака – стресс
Зберігайте спокій! Задоволення – кращий ворог стресу
Робота і стрес: терпіти не можна працювати
Учені підтвердили, що щасливі спогади – дієва зброя проти стресу
Здебільшого жінки переживають стрес через безпорадність та важкі хвороби. Водночас чоловіки більш ніж вдвічі частіше за жінок – через вимушене безробіття.

Люди старші за 60 років частіше за інших стикаються із хворобами, операціями, хворобами та операціями близьких та смертю близьких, більше за інших відчувають свою безпорадність та залишаються без засобів до існування.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Методом інтерв’ю опитано 2039 респонденти віком 18 та старші, що мешкають в усіх областях України, окрім автономної республіки Крим.

У Луганській і Донецькій області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною.