43% опитаних українців вважають, що за останні 2 роки загальна якість державних медичних послуг для країни погіршилася. Такі результати дослідження наводить соціологічна група “Рейтинг” за підсумками опитування листопаді – грудні 2017 року.
11% побачили покращення медпослуг, а 38% вважають, що у якості нічого не змінилося.
Водночас за останній рік зменшилася кількість тих, хто говорить про погіршення у цій сфері.
За даними соціологів, 54% українців знають свого сімейного лікаря або терапевта, 45% – не знають.
Найбільша обізнаність спостерігається серед жінок та людей старшого віку.
31% користуються послугами сімейного лікаря або педіатра, 20% – не користуються.
Третина опитаних користувалися послугами cлужби швидкої допомоги за останній рік.
Серед користувачів послуг швидкої допомоги 72% задоволені якістю послуг та професіоналізмом команди швидкої допомоги, чверть опитаних – незадоволені, 3% не визначилися.
Серед урядових ініціатив у медицині опитані найбільше обізнані про запровадження системи безкоштовного (або з невеликою доплатою) надання ліків від діабету, астми та серцево-судинних захворювань за рецептом лікаря (74%).
Також знають про введення загальнодержавного медичного страхування (71%).
55% опитаних обізнані щодо заснування госпітальних округів.
Найменше опитані обізнані про надання субсидій на медичні послуги внутрішньо переміщеним особам з Донбасу та Криму (39%).
Найбільше українці підтримують запровадження системи безкоштовного (або з невеликою доплатою) надання ліків від діабету, астми та серцево-судинних захворювань по рецепту лікаря – 86%.
Заснування госпітальних округів має найменше підтримки – 48%.
Більше половини опитаних українців (56%) найбільше довіряють українському телебаченню, коли чують про медичну реформу.
Українським сайтам у цьому випадку довіряють чверть респондентів, соціальним мережам та українським газетам – 15-16%, радіо – 12%.
Опитані також довіряють близьким (51%) та медичним фахівцям (39%).
У дослідженні взяли участь українці від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Дослідження проводилося особистим формалізованим інтерв’ю (face-to-face).
Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення дослідження: 23 листопада – 4 грудня 2017 року.