Фото: DepositphotosЯкщо ви годуватимете дітей яйцями, відколи їм виповниться шість місяців, допоможете їм рости і знизите ризик низькорослості.
Такі результати дослідження опублікували у медичному журналі “Pediatrics”, пише Health.
Годування дітей яйцями в такому ранньому віці не підвищує ризик алергічної реакції, каже дослідження. Жодних симптомів алергії опікуни дітей не помітили.
Інше дослідження, опубліковане в American Journal of Clinical Nutrition, виявило, що діти від 2 до 6 років, які пили коров’яче молоко, були вищими за тих, хто вживав напої на рослинній основі чи інші типи напоїв на основі молока тварин.
Професор Лора Янотті з Вашингтонського університету у Сент-Луїсі, розповідає, що і яйця і коров’яче молоко є натуральними джерелами легкодоступних білків, жирів, вітамінів та мінералів.
У першому експерименті Янотті з колегами вивчали 163 дітей від 6 до 9 місяців.
Впродовж шести місяців половину дітей годували одним яйцем на день, тоді як інші не мали жодних побажань щодо харчування.
Порівняно з малюками, які не їли яйця щодня, група дітей, яку кожного дня годували яйцями, на 47% рідше мала затримки в рості і на 74% рідше недостатню вагу для свого віку.
Професор Янотті каже, що яйця – легкий шлях допомоги дітям рости і набирати вагу у бідних та нерозвинутих країнах.
Яйця поширені у вжитку, коштують менше, ніж м’ясо чи риба, їх легко перевозити.
Яйця також багаті на холін. Він має багато важливих функцій, зокрема, є важливою поживною речовиною для росту, функціонування мозку, синтезу амінокислот, тощо.
Професор радить їсти яйця всім, особливо родинам з низьким рівнем доходу, де є ризик нестачі поживних речовин у дитини.
Науковці також виявили користь яєчної дієти: коли діти їли одне яйце щодня, вони менше споживали цукровмісних продуктів, ніж діти з групи, яка яйцями не харчувалась.
“Ми не знаємо, чи діти були ситі і тому не їли так багато цукру, чи батьки годували їх менше, – каже Янотті. – Втім, незалежно від причини, це позитивний результат”.
Звісно, яйця не є єдиним продуктом, який допомагає дітям рости. Фрукти, овочі та цільне зерно досі важливі, особливо коли діти підростають.
Молочні продукти можуть бути важливою частиною дитячого харчування. Такі результати другого дослідження.
У ньому взяли участь 5 тисяч дітей віком від 2 до 6 років.
Діти, які щодня пили чашку коров’ячого молока, були на 0,2 см вищими за середньостатистичну дитину їхнього віку.
Діти, які щодня пили чашку не-коров’ячого молока: соєвого, рисового, мигдалевого чи козячого, були на 0,4 см нижчими.
Діти, котрі чергували коров’яче і не-коров’яче молоко, теж були нижчими за середній ріст.
Різниця у зрості трирічних дітей, які пили щодня три чашки коров’ячого молока, і тими, хто його не пив щодня – 1,5 см.
Проведене дослідження не може визначити, чому діти, котрі пили не-коров’яче молоко, в середньому нижчі за тих, хто його пив.
Однак науковці мають гіпотезу: діти, котрі пили не-коров’яче молоко, загалом могли споживати менше харчових білків та жирів.
Адже у двох чашках коров’ячого молока – 16 грамів білку. А це є 100% обов’язковою нормою для трирічного малюка.
Тоді як у двох чашках мигдалевого молока лише 4 грами білку.
У не-коров’ячому молоці нема натурального гормону IGF (інсуліноподібний фактор росту). Це також може відігравати роль у дитячому рості.
В той же час вчені наголошують, що їхні результати не означають, що треба обов’язково годувати малюків яйцями та молоком, щоб вони виросли великими і сильними.
У деяких малюків – алергія чи несприйняття молока.
Діти, які виросли на вегетаріанському харчуванні, були цілком здоровими.