Українці тріумфували на Кубку Європи зі спортивної ходьби

22 Травня 2017 14:15

Pixabay

У чеському місті Подебради відбувся Кубок Європи зі спортивної ходьби на якому представники України посіли перші місця на дистанції 50 кілометрів серед чоловіків, повідомляє УНН з посиланням на ФЛАУ.
Вже з перших кілометрів українці Ігор Главан й Іван Банзерук почали йти в лідируючій групі і трималися в ній до 14 кілометру, доки італієць Теодоріко Капоразо не почав відриватися. З кожним кілометром він нарощував свою перевагу, але до розв’язки було ще далеко.
На 18-му кілометрі до групи, яка трималася за лідером, підтягнувся ще один українець — Мар’ян Закальницький. На той момент відставання нашої трійки від лідера складало 30 секунд. Андрій Гречківський тримався 12-м з відставанням у 46 секунд.
На 24-му кілометрі Главан випав з групи, що трималася за лідером, а Капоразо продовжував нарощувати перевагу. На той момент вона вже складала 1:30 хв. На 31-м кілометрі вона зросла до 1:42 хв. Група розділилася на дві. Банзерук очолив першу, а Закальницький тримався на чолі другої у десяти секундах позаду.
Надалі Банзерук почав відриватися і з кожним кілометром буквально з’їдати всю перевагу італійця. На 37-му км відставання складало лише 27 секунд, а позначку 38 кілометрів уже Іван подолав у якості лідера.
Главан йшов четвертим, нарощуючи швидкість і обходячи суперників. За вісім кілометрів до фінішу він був уже другим, але перевага Банзерука складала 1:01 хвилини і лідерство Іван не втратив. Капоразо не зміг втриматися бодай у трійці і фінішував п’ятим.
У підсумку золота медаль на рахунку І.Банзерука, “срібло” в Ігора Главана, а замкнув п’єдестал пошани італієць Мікеле. М.Закальницький посів 6-е місце, а А.Гречковський — 12-й.
“Траса досить швидкісна, погода теж була сприятлива, тому йти було не надто складно. Після 45-го кілометру, звісно, стало трішки складніше, але зміг зібратися і перемогти”, — розповів І.Банзерук.