Родини Небесної Сотні заснували премію для антикорупціонерів

9 Грудня 2016 18:35
armstrongeconomics.com

armstrongeconomics.com

Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН 9 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. Вікіпедія пише, що цього дня в 2003 році у мексиканському місті Меріда на політичній конференції була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання її сторонами. На кінець 2009-го Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 — ратифікували.
Україна ратифікувала угоду 10 років тому — 18 жовтня 2006 року. Сьогодні в нашій країні відзначається один з найвищих рівнів корупції в світі. Україна стабільно впродовж декількох останніх років залишається в групі «підвищеного ризику», відповідно до дослідження Індексу сприйняття корупції, який провела Transparency International, разом з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральною Африканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю.
В Україні власність — після двох Майданів — досі незахищена. Основа проблеми: монополізація бізнесу. Причина, про що не однократно писав «День», — злочинна приватизація державного майна вкінці 90-х на користь правлячої тоді верхівки та наближених до неї кіл. Олігархічні клани й надалі активно перерозподіляють бізнес-ресурси між собою та витісняють з ринків прозорість та здорову конкуренцію; постійна зміна «правил гри» Верховною Радою, як-от введення мораторію на експорт лісу кругляка, а через рік — плани його відмінити, породжує неможливість довгострокового планування бізнесу.
Тому Всесвітній день боротьби з корупцією Transparency International Україна разом з ГО «Родини Героїв Небесної Сотні» вирішили використати нагородять найсміливіших громадських антикорупціонерів. На конкурс найдішло більше півсотні заявок. Серед претендентів зустрічались такі відомі прізвища як Андрій Парубій (голова ВРУ), Віктор Чумак (народний депутат), Наталя Седлецька (журналіст-розслідувач)… Але вони до числа переможців не увійшли. Бо як кажуть організатори, відзнака імені Героя Небесної Сотні Юрія Поправки (детальніше про героя та відзнаку читайте в матеріалі «Дня» «У цій премії я бачу продовження його життя» від 29 листопада 2016 рокув першу чергу заснована для того, щоб підтримати тих, хто, як і Герої Небесної Сотні, не побоялися в дуже скрутних обставинах піти проти корумпованої системи, і потребують підтримки. То ж першими номінантами премії стали рівнянин, студент III курсу юридичного факультету Олександр ВОЛОШИН (номінація — журналіст-розслідувач), громадська активістка з Запоріжжя Наталя ЗАБОЛОТНА (номінація — супротивник системи) та правозахисник, адвокат родини Поправки та Рибак Віктор СМАЛІЙ (номінація — супротивник системи). На жаль, і це прикметно, у номінації «антикорупціонер» від влади журі не обрало нікого.

Алла Дубровик-Рохова

Джерело: day.kiev.ua