Навіщо виділяти майже мільярд гривень на утримання такої Верховної Ради?

21 Вересня 2016 15:18
obozrevatel.com

obozrevatel.com

Не секрет, що останнім часом прихильників розпуску нинішнього парламенту стає все більше і більше. Натомість головним аргументом проти цього є те, що розпуск парламенту може призвести до загострення суспільно-політичної ситуації, чим нібито може скористатися Росія чи Путін.

Зважаючи на це, лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко пропонує, як мінімум, на 2017 рік здійснити більш еволюційний хід: перевести діяльність депутатів Верховної Ради на громадські засади.

Про це він написав у своєму блозі на Обозревателе.

«Справа в тому, що Голова ВР щоденно скаржиться, що народні депутати прогулюють пленарні засідання, і він змушений по 10 разів ставити на голосування законопроекти. Як говорить заступник Голови ВР, лише 5% з усієї кількості зареєстрованих законопроектів розглядаються у сесійній залі, а абсолютна більшість – нікому не потрібна. Як кажуть решта українців, більш непрофесійного та безвідповідального парламенту за нинішній, в Україні ще не було… Тож, виникає питання: навіщо тоді виділяти майже мільярд гривень на утримання такої Верховної Ради у наступному році?!», — пише М. Томенко. 

Він наводить рядки з проекту Державного бюджету на 2017 рік, де видатки для апарату Верховної Ради передбачені у сумі 987 815,1 тис. грн. За бюджетною програмою «Здійснення законотворчої діяльності ВРУ» видатки передбачені в обсязі 511 418,6 тис. грн., тобто – більше півмільярда грн.

За бюджетною програмою «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ВРУ»передбачено 428 475 тис. грн., видатки спеціально фонду складають 4 162 тис. грн.

На реалізацію бюджетної програми «Висвітлення діяльності ВРУ через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» та журналу «Віче» передбачені асигнування у сумі 47 921,5 тис. грн.

«Можливо, коштів платників податків варто платити рівно стільки, наскільки працює парламент? Зарплату з бюджету мали би отримувати працівники Апарату, які забезпечують діяльність Верховної Ради, відповідно, в тих межах, які необхідні для того, щоб депутати де-факто працювали, як бачимо, 4 повноцінні пленарні дні на місяць! Таким чином, майже з мільярду передбачених у Держбюджеті коштів, можна буде зекономити щонайменше половину», — вважає Микола Томенко.

Тому, на його думку, в дискусії навколо бюджету-2017 для того, щоб профінансувати більш нагальні соціально-гуманітарні програми, можна було би перевести діяльність народних депутатів на громадські засади і зекономити серйозні кошти.