Будівлю Річкового вокзалу відкриють для відвідувачів після реновації

22 Березня 2019 14:42

Фото: Євген Нікіфоров

У будівлі Річкового вокзалу розпочався процес реновації, повідомляє прес-служба Київського річкового порту.

Планують повністю зберегти автентичність внутрішнього оздоблення. Інтер’єр прикрашено фресками, мозаїчними панно і фризами.

Поступово, приміщення за приміщенням, будівлю відкриватимуть для відвідувачів. Згодом тут планують влаштовувати кінопокази, виставки, презентації книг тощо. Усі заходи планують робити безкоштовними.

«Ми отримуємо сотні заявок, що люди хочуть потрапити всередину, але раніше ми цього не могли зробити з технічних причин. Зараз, після підтвердження спеціалістів, ми точно розуміємо, що ці приміщення безпечні», – зазначив керівник напрямку туризму Київського річкового порту Павло Поліканов.

Після реновації стане можливим потрапити на набережну через центральний вхід Річкового вокзалу, як це було задумано відпочатку.

«Головна мета – показати, що в Києві може бути така ж гарна набережна, як у Лондоні, Копенгагені, Стокгольмі і Берліні», – йдеться у прес-релізі.

Будівлю Річкового вокзалу було збудовано у 1953-1961 роках. Фасад оздоблено інкерманським вапняком, а цоколь виконано з полірованого граніту.

На перших двох поверхах раніше було розташовано касову залу, камери схову та інші адміністративні приміщення. На третьому і четвертому були пошта, ресторан, кафе-буфет на відкритій терасі, читальна кімната та душ.

Оздоблення інтер’єрів виконували художники Ернест Котков, Валерій Ламах та Іван Литовченко.

Реконструкцію Річкового вокзалу розпочали ще в 2011 році паралельно з будівництвом розв’язки на Поштовій площі, але досі було завершено лише ремонт фасаду. У 2016 році будівля отримала статус нововиявленої пам’ятки архітектури.

Джерело: Хмарочос